Uncategorized

Łódź ma dostęp do morza!

Co łączy Łódź i morze? Oczywiście Ner, nad którym stoi nasz dwór. I potem parę mniejszych rzek 🙂 Niedowiarków niech przekona niesamowita wyprawa Łódzkiego Klubu Kajakowego „Albatros” zorganizowana dla uczczenia 600-lecia Łodzi. Ich przygoda zaczęła się 1 kwietnia, a po 755 kilometrach spływu ma się zakoczyć 29 kwietnia nad Bałtykiem. Po szczegóły odsyłamy na stronę tego pionierskiego przedsięwzięcia.

Mieliśmy zaszczyt gościć Klubowiczów po czwartym dniu wyprawy. Podziwialiśmy hart uczestników, bo początek kwietnia nie jest w tym roku zbyt ciepły. Rankiem w kajakach był lód! Jednak uczestnicy byli świetnie przygotowani i zorganizowani, a nade wszystko napędzała ich chęć przeżycia niezwykłej przygody. Długim rozmowom przy kominku nie było końca, jednak następnego dnia czekał ich jeden z dłuższych etapów, więc ranne przygotowania musiały być sprawne. Pożywne śniadanie, przypomnienie zasad bezpieczeństwa na wodzie, dopięcie kasków i w drogę!

Jeden z nas miał okazję dołączyć do spływu (za co raz jeszcze dziękujemy!), wiosennie zimny Ner i niewystarczające umiejętności trochę jednak przeszkodziły – rzeka może wydawać się niepozorna, ale kąpiel w niej o tej porze to umiarkowana frajda 😉

Mamy nadzieję, że uda się Albatrosom dopłynąć z uśmiechem do Bałtyku!