Uncategorized

„Chopin en vacances” znów w Parskach

Z prawdziwą przyjemnością mogliśmy posłuchać utworów Fryderyka Chopina w naszym parku! Tegoroczny cykl letnich koncertów „Chopin en vacances” rozpoczął się 21 czerwca w Parskach. Wymagania sanitarne związane z COVID-19 zostały spełnione, a maseczki szczęśliwie nie przeszkadzały w słuchaniu młodych utalentowanych pianistów: Macieja Smoląga, Szymona Drabińskiego i Jakuba Drabińskiego. Nie udało się tylko uniknąć zlewy, choć fortepian pozostał suchy! Dziękujemy prof. Karolowi Radziwinowiczowi, opiekunowi pianistów, za podsumowanie koncertu. Tradycyjnie barwną i zajmującą konferansjerkę prowadził pan Michał Korsak.

Koncert współorganizowały: Gmina Świnice Warckie i Stowarzyszenie Dwór Parski nad Nerem.
Organizatorzy cyklu to: Fundacja Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego „Ziemia Dobrzyńska”. Bardzo dziękujemy!

Patronat Honorowy objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Związek Szlachty Polskiej, Fundacja Polska-Europa-Polonia.

Patronat Medialny: Polskie Radio Chopin.

Fortepian nastroił pan Jakub Michalski. Podziwiamy spokój, z jakim patrzył na nadchodzącą ulewę! Bez jego pomocy nie udałoby się umieścić instrumentu na tarasie – dziękujemy!

Polecamy stronę festiwalu: https://pl-pl.facebook.com/chopinenvacances/

Występy były rejestrowane, część z nich można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/channel/UCV3kcIx8buSeC5iEa33_m_Q/

Przygotowania – może będzie słońce, a może deszcz?
Regulamin sanitarny
Maseczki i woda dla każdego
Maciej Smoląg występuje jako pierwszy
Konferansjerkę zapewniał pan Michał Korsak
Szymon Drabiński grał jako drugi
Czas dla Radia Chopin
Jakub Drabiński
Deszcz nie przerwał koncertu
Pojawiły się dodatkowe atrakcje
prof. Karol Radziwinowicz
Nie na każdym koncercie pianiści biegają 🙂

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r., o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.